elektronik sigara kullanımı tavsiye, elektronik sigara kullanmak,

Elektronik Sigara Kullanımının Yaygınlaşması İçin Ne Yapabilirsiniz?

0
Shares

Elektronik Sigara Kullanımının Yaygınlaşması İçin Ne Yapabilirsiniz?

Kulağa bir tür sivil toplum projesi gibi gelebilir. Ancak elektronik sigara ve de elektronik nargile kullanımı için yapabileceğiniz bir şeyler var. Elektronik sigara kullanımının yaygınlaşmasına katkıda bulunarak sağlığa son derece zararlı etkileri bulunan sigara ve diğer tütün ürünlerine diğer insanların da bir son vermesine yol açabilirsiniz. Bunu elektronik sigara tedariği yapan insanların daha fazla kar etmeleri için değil, sigara kullanan insanların bnu zararlı alışkanlıktan bir an önce kurtulmaları için yapmalısınız. Sizler elektronik sigara kullanmayan insanları ikna ettiğinizde insanların elektronik sigara alabilecekleri pek çok internet sitesi bulunmaktadır. Özetle elektronik sigara kullanımını yaygınlaştırmak için yapacaklarınız elektronik sigara tedarikçilerini değil doğrudan sigara kullanıcılarını olumlu yönde etkiler.

Elektronik Sigara Kullanıcıları Kullanımı Yaygınlaştırmak İçin Neler Yapabilirler?

Elektronik sigara kullanıcılarının sigaranın yerini alan (tabii elektronik sigara veya elektronik nargilenin tamamen zararsız olduğunu söylemek yanlış olur) ürünleri kullanmaya teşvik edebilmeniz için yapabileceğiniz birkaç şey var. Bunların başında elektronik sigara ve elektronik nargile ile ilgili öğrenebileceğiniz her şeyi öğrenmek geliyor. İkinci adım ise bir tarikat üyesi gibi elektronik sigara ve elektronik nargile kullanımını olabildiğince çevrenize tavsiye etmektir.

Elbette elektronik sigara kullanımını arttırmak için yapabilecekleriniz arasında elektronik sigara kullanmayan insanları sigaranın zararları ve elektronik sigaraelektronik nargile kullanmanın ne gibi avantajlar sağladığı konusunda uyarmak var. Bunu yaparken elektronik sigara kullanmanın tamamen zararsız olmadığını da eklerseniz yapacağınız iş çok daha kolay bir hal alır. Elektronik sigara kullanımını yaygınlaştırmak ve arttırmak için yapabileceğiniz bir başka şey de özellikle medya kanalları üzerinden elektronik sigara ve elektronik nargile kullanımının sağladığı avantajları açısından insanları uyarmak var. Bir medya kanalı üzerinden insanları uyarmak bundan 20 sene önce bir tür hayal olsa da kullandığınız sosyal medya kanalları ve internet, bloglar ve çeşitli internet siteleri için yaptığınız yorumlar, elektronik sigara için yapabileceğiniz bu şeyi son derece mümkün kılmaktadır.

İmza Kampanyalarına Destek Vermek Ve Dahası…

Ülkemizde de -özellikle sosyal medya kanalları üzerinden- elektronik sigara tedariğinin ve kullanımının yasallaştırılması için pek çok imza kampanyası gerçekleştiriliyor. Eğer bu kampanyalara atacağınız basit bir imza ile destek verirseniz bu noktada elektronik sigara ve elektronik nargile kullanımının yaygınlaşması için önemli bir adım atmış olacaksınız. Tüm bunlara ek olarak sigaradan elektronik sigara kullanmaya geçiş yapmış birisi olarak kesinlikle bir suçluluk hissetmeyin. Sigaranın sağlığa zararlı olduğunu duymayan kalmadı. Özellikle son yıllarda medya kanalları üzerinden gerçekleştirilen kamu spotu ve reklam kampanyaları insanları sigaranın zararları konusunda bilinçlendirdi.

Sokakta veya gittiğiniz restoranda sizlere bir tür mafya üyesi gibi bakan, sizleri eleştiren insanları önemsemeyin ve gururlu olun. Hatta bir adım daha ileri giderek elektronik sigara kullanımının sigaradan ne kadar daha sağlıklı olduğunu tüm gerçekleriyle ortaya koyun. Böylece elektronik sigara kullanımını yaygınlaştırmak konusunda önemli bir adım atabilir ve daha fazla insanın sağlıklı bir yaşama adım atmasını sağlayabilirsiniz. Elbette bunu yaparken elektronik sigara kullanımının tamamen zararsız olmadığını da eklerseniz tamamen dürüst olmuş olacaksınız. Elbette kullandığınız drip tip’i değiştirerek onlara elektronik sigara veya elektronik nargile modelinizden bir deneme çekimi yaptırmayı da unutmayın.

Kaynak: vaping360.com/10-things-we-can-all-do-to-save-vaping/